Zahradnictví: Rodinný přítel

Napsal Anita (») 1. 5. 2017, přečteno: 1335×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinenahled.jpg

Ahoj všichni :). Zaregistovali jste už v kinech první díl trilogie Zahradnictví? Že ne? Nevadí! Od toho vznikl tenhle článek ;). A jestli ano, jenom dobře. Alespoň si můžete přečíst, jestli máme na tento fim stejný názor :D.

Základní informace:

 Zahradnictví je nová trilogie v režii Jana Hřebejka, která má dobově předcházetznámému filmu Pelíšky.

Hlavní rolí tohoto filmu je Vilma, manželka válečného veterána, v podání Anny Geislerové. Spolu s ní se představí také Klára Melíšková a Gabriela Míčová, jako její sestry; Martin Finger, jako její manžel a Ondřej Sokol, jako jejich rodinný přítel a tajná láska právě Vilmy.

Film vychází z příběhu rodiny scénáristy Petra Jarchovského; Hudbu k němu dodal Petr Ostrouchov

Film má tři části:

     - Rodinný přítel

     - Dezertér

     - Nápadník

První díl: Rodinný přítel

 Na první díl téhle trilogie jsem šla z jednoho prostého důvodu. Byla jsem zvědavá, jak se někomu může podařit vytvořit něco, na co má něco jiného navazovat. A něco vám řeknu, někomu se to opravdu daří... Alespoň u toho prvního dílu. Ten byl nabytý emocemy, příběhem, smíchem i smutkem (to asi zapadá pod ty emoce, ale nevadí :D), napětím i překvapení,... No prostě vším, co by měl správný film mít.

Plus dobré obsazení. Obsazení,to byla konec konců další věc, kvůli které jsem na tento film šla. Annu Geislerovou mám hodně ráda a Ondřej Sokol, když se zrovna nechová jako blb v Tváři, tak je taky celkem dobrým herce. Těch dobrch herců tam je samozřejmě víc, ale tohle dva v tom prvním díle vyloženě bili do očí.

Jedinou věcí, která mi v tom filmu trochu vadila, že jsem se místy ztrácela. Ve filmu je totiž poměrně velké časové rozmezí (cca mezi roky 1939 a 1947). Je tam vidět ta doba, kdy se po druhé světové válce, vystěhovávali Němci jen proto, že se nějakému Čechovi ten byt líbil a nehodlal jít jinam.

Kdybych měla tenhle film doporučit někomu, kdo neví o historii naší země ani ťuk, řekla bych mu, ať se na to vykašle, protože by se v tom po půl hodině ztratil. Alespoň základní znalosti, který má o naší historii snad každý, jsou pro tenhle film potřeba. Stejně tak si myslím, že tonení film, úplně vhodný pro malé děti, ale to si myslím, že je celkem jasné.

To je asi tak vše, co jsem k tomuhle filmu chtěla říct. Jestli někoho alespoň trochu zajímají a hlavně baví filmy,ukazující nedávnou historii, neváhejte a honem si zajděte do kina na tento film. Je vážně skvělý :) Prozatím se s vámi loučím :*

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a čtyři